34-120 Andrychów, ul. Krakowska 140a, 4 piętro
+48 790 225 624
lukasznizinski@gmail.com

Ośrodek psychoterapii mgr Łukasz Niziński oraz Małopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na …

Ośrodek psychoterapii mgr Łukasz Niziński oraz Małopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na …

25 stycznia 2020 roku odbędzie się III SPOTKANIE Z PSYCHOTERAPIĄ PSYCHOANALITYCZNĄ W ANDRYCHOWIE, na którym Pani Edyta Biernacka wygłosi wykład pod tytułem: „Atak końca świata. O terrorze nie-reprezentacji”.

mgr Edyta Biernacka – psychoanalityczka, członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i terapeuta szkoleniowy Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal, superwizor i terapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Psychoterapeutka i superwizor na Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości w Krakowie. Współprowadzi Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej z mgr Władysławem Banasiem. Kieruję Radą Etyki w ISPHS. Pracuje z pacjentami dorosłymi w gabinecie prywatnym w Krakowie.

Autorka w swoim artykule próbuję poszukać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób osoby, które doświadczyły długo trwających i głębokich traum, potrafią zachować nadzieję i ryzykować obdarzenie innych zaufaniem. Na potrzeby swoich rozważań przyjęła prostą definicję „przetrwania psychicznego”, jako utrzymania zdolności do miłosnych związków z obiektami. Stara się rozważyć sytuacje, w których odmowa rozpoznawania rzeczywistości zewnętrznej może chronić naszą zdolność do kochania. Tekst oparty jest na doświadczeniach klinicznych pracy w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości Szpitala im. Babińskiego w Krakowie. W swoich rozważaniach opiera się na pracach Anne Alvarez, Sary i Cezara Botella oraz Hanny Segal.

Organizatorzy wydarzenia: Ośrodek Psychoterapii mgr Łukasz Niziński oraz Małopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Moderator wykładu: mgr Łukasz Niziński (psychoterapeuta psychoanalityczny, członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, w zarządzie Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, absolwent Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej, pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie, a także od 2012 roku w gabinecie prywatnym w Andrychowie, specjalista psychoterapii uzależnień)

Miejsce wykładu: Kino Studyjne Świadomego Widza w Andrychowie, przy ul. Szewskiej 7.

Czas wykładu: Wykład rozpocznie się o godzinie 15.00. Po wykładzie przewidziano czas na dyskusję.

Wstęp i warunki uczestnictwa w wykładzie: 30 PLN, uczniowie i studenci 20 PLN, członkowie PTPP bezpłatnie (uzyskane środki z wydarzenia przeznaczone będą na zorganizowanie niniejszego wykładu oraz na działalność statutową Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej). Zgłoszenia należy słać pod adres e-mailowy: lukasznizinski@gmail.com do 20 stycznia 2020 roku. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc liczy się kolejność zgłoszeń. Nie gwarantujemy możliwości uczestnictwa w wykładzie osobom, które nie dokonają zgłoszenia w wyznaczonym terminie, a pojawią się w tym dniu na wydarzeniu.

Respondent wykładu: psychoterapeuci, psycholodzy, lekarze psychiatrzy, pedagodzy oraz sympatycy myśli psychoanalitycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *