34-120 Andrychów, ul. Krakowska 140a, 4 piętro
+48 790 225 624
lukasznizinski@gmail.com

I SPOTKANIE Z PSYCHOTERAPIĄ PSYCHOANALITYCZNĄ W ANDRYCHOWIE…

I SPOTKANIE Z PSYCHOTERAPIĄ PSYCHOANALITYCZNĄ W ANDRYCHOWIE…

3 listopada 2018 roku odbyło się I SPOTKANIE Z PSYCHOTERAPIĄ PSYCHOANALITYCZNĄ W ANDRYCHOWIE, na którym Pani Katarzyna Lenda – Woźniak wygłosiła autorski wykład pod tytułem: „Żywa lalka – między determinizmem a nadzieją”, w którym przedstawiła fragment procesu terapii z pacjentką o perwersyjnych cechach osobowości. Perwersja nie była rozumiana jako wąskie pojęcie w odniesieniu do zaburzeń seksualnych ale w szerszym znaczeniu zaprzeczenia rzeczywistości, procesów postrzegania i myślenia odwracania się od tego co budzi dyskomfort. Referat ukazał proces przeniesieniowo – przeciwprzeniesieniowy w pracy z pacjentką, jego dynamikę, zagrożenia i zachodzące zmiany.

mgr Katarzyna Lenda – Woźniak – psycholog, psychoterapeuta psychoanalityczny, superwizor i terapeuta szkoleniowy Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal, terapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Członek zespołu Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie oraz w gabinecie prywatnym.

Wykład moderował: mgr Łukasz Niziński

Organizatorami wydarzenia byli: Ośrodek Psychoterapii mgr Łukasz Niziński oraz Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.